Stowarzyszenie Czerwonak

Przyjedź Zobacz i Odpocznij

Stowarzyszenie Rozwoju Rekreacji i Ochrony Środowiska w Czerwonaku

 
 

O nas

SRRiOŚ w Czerwonaku

Działamy od roku 1996, niedawno obchodziliśmy 25-lecie istnienia naszego Stowarzyszenia.

Do stowarzyszenia należy ok. 270 członków, w większości amatorów wędkowania. Mamy pod swoja opieką obszar o powierzchni 24 ha wraz ze zbiornikiem pożwirowym w miejscowości Owińska. Teren ten położony jest w malowniczym miejscu, na skraju Puszczy Zielonka.

Prowadzimy sprzedaż zezwoleń na amatorski połów ryb, również dla osób niezrzeszonych w Stowarzyszeniu, aby każdy mógł aktywnie spędzić czas nad wodą i złowić dużą rybę. W ciągu roku organizujemy zawody wędkarskie dla członków stowarzyszenia.

Dbamy o tereny wokół zbiorników wędkarskich. Na czas wiosny (od stycznia do końca marca) wyłączamy zbiorniki z połowu ryb – w tym czasie organizujemy prace społeczne w terenie mające na celu min. pielęgnacje zieleni, czyszczenie budek lęgowych oraz naprawę stanowisk wędkarskich. Sprawdź nasz statut oraz regulaminy.

Dbamy o środowisko

Na terenie, na którym gospodarujemy dbamy o to by zachować balans naturalny.

Na terenie zbiornika prowadzimy kompleksową gospodarkę zarybieniową. Corocznie zarybiamy zbiornik atrakcyjnymi wędkarsko rybami takimi jak szczupak, sandacz, karp. Poza wymienionymi pływają jeszcze płocie, leszcze, dorodne okonie, karasie, liny oraz jesiotry.

Korzystając z dobrodziejstw przyrody staramy się zachować balans, dzieląc czas na wypoczynek i rekreację oraz dbałość o nasze otoczenie. Regularnie sprzątamy tereny, na których gospodarujemy.

Obszar na którym działa nasze stowarzyszenie znajduje się w okolicach miejscowości Owińska oraz Bolechówko, na skraju parku krajobrazowego Puszcza Zielonka.

Aktualności

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i radości,...

Czytaj dalej